System monitoringu pracy OMS urządzenia sprawia, że użytkownik jest informowany na bieżąco o tym, co istotne. Powiadomienia odczytuje w telefonie lub na panelu pokojowym.
Z kotłem MINI MATIC zapomnisz o tradycyjnej obsłudze kotła:
✔ Wystarczy dostarczyć paliwo.
✔ Już nie trzeba opróżniać popiołu – zrobi to serwisant podczas corocznej kontroli urządzenia.
Dzięki modułowi internetowemu - w razie wątpliwości dotyczących pracy urządzenia, autoryzowany serwisant marki KOSTRZEWA dokona zdalnej kontroli i ewentualnej nastawy parametrów.
Zapraszamy do zapoznania się z filmem prezentującym pracę kotła MINI MATIC
Wasze komentarze
Zweryfikujemy go zanim zostanie opublikowany.
No dobrze - złożyłem wniosek na wymianę pieca, ale po jakimś czasie zmieniłem zdanie i chce, aby we wniosku zostały uwzględnione dodatkowo np. grzejniki i cała instalacja co i cwu. Co zrobić w tej sytuacji? Wycofać wniosek czy wprowadzić korektę wcześniejszego wniosku? Czy ma taką możliwość?
Odpowiedz · UdostępnijW tej sytuacji należy skontaktować się z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, do którego składał Pan wniosek i wprowadzić aneks do złożonego wniosku.
Odpowiedz · UdostępnijIle czasu trwa gwarancja na ten kocioł?
Odpowiedz · UdostępnijOkres gwarancji jest różny dla poszczególnych elementów kotła:
Odpowiedz · Udostępnij• 10 lat gwarancji na szczelność wymiennika kotła od momentu rozruchu
urządzenia
• 3 lata gwarancji na trwałość korpusu palnika, ślimak popielnika, zbiornik paliwa
• 2 lata gwarancji na automatykę sterującą, worek na popiół, zestaw czyszczący wymiennika, obudowę rusztu palnika, silnik podajnika zbiornika i palnika, wentylator nadmuchowy, wentylator wyciągowy, siłownik liniowy
• 1 rok gwarancji na czujniki pomiarowe, elementy grzejne (zapalarka)
• 1 rok gwarancji na zespół rusztu palnika
Warunkiem utrzymania gwarancji są coroczne przeglądy.
Teraz co kilka dni mam spory kubeł popiołu i żużlu, jak mam uwierzyć w to, że popiół będzie opróżniany raz w roku? To się wydaje niemożliwe!
Odpowiedz · UdostępnijA jednak tak właśnie jest. Oba paliwa mają inną zawartość popiołu. Groszek węglowy do 15 %, zaś pellet klasy A1 poniżej 0,7 %. Po spaleniu tony węgla mamy 150 kg popiołu i żużlu, który trzeba utylizować, z tony pelletu klasy A1 maksymalnie 7 kg popiołu, który można bezpiecznie rozsypać w ogrodzie jako nawóz.
Odpowiedz · UdostępnijCzy już mamy taką technologie ,że serwisant zdalnie ureguluje kocioł ? Na jakich zasadach to polega . Jestem ciekaw ?
Odpowiedz · UdostępnijW przypadku kotła prezentowanego powyżej - jak najbardziej. Umożliwia to moduł internetowy.
Odpowiedz · UdostępnijCzy pellet do tego kotła powinien być oryginalny z certyfikatem, a może jest to obojętne?
Odpowiedz · UdostępnijMa to znaczenie przy użytkowaniu kotła i przy ewentualnej awarii. Jeśli palimy pelletem bez certyfikatu lub stosujemy certyfikowany pellet , ale klasy niższej niż zaleca producent, jest podstawa do nieuwzględnienia gwarancji.
Odpowiedz · Udostępnijnieźle to wszystko wygląda ale ile kosztuje ten kocioł?
Odpowiedz · UdostępnijProszę skontaktować się w tej sprawie z producentem lub dystrybutorem.
Odpowiedz · UdostępnijNa tym filmiku wszystko ładnie wygląda, a najbardziej podoba mi się to, że nie trzeba często usuwać popiołu. Byłoby świetnie, gdyby można było raz do roku zasypać pelet i nie martwić się uzupełnianiem zbiornika.
Odpowiedz · UdostępnijTo też jest możliwe, gdy zamontujemy duży zbiornik z pneumatycznym podawaniem paliwa. Wtedy można zapomnieć o obsłudze kotła na długie miesiące.
Odpowiedz · UdostępnijWitam. Wszystko ładnie się prezentuje, ale czy moduł internetowy jest tu w standardzie? Pozdrawiam
Odpowiedz · UdostępnijTak, jest na wyposażeniu.
Odpowiedz · UdostępnijCzy prezentowany kocioł kwalifikuje się do dotacji podwyższonej prog. Czyste Powietrze?
Odpowiedz · UdostępnijTak, można uzyskać dotacje w wysokości do 9 tys. zł przy podstawowym poziomie dofinansowania i do 12 tys. przy poziomie podwyższonym.
Odpowiedz · Udostępnij