Instalatorzy urządzeń grzewczych informują, że blisko połowa modernizowanych urządzeń grzewczych w budownictwie indywidualnym uzyskuje państwową dotację. Warto zapoznać się z możliwościami, jakie niesie program oraz komu przysługuje wsparcie. W szybkim rozeznaniu pomoże rozkładówka z infografiką poświęconą programowi, uwzględniająca odrębne podejście do domów nowo budowanych i istniejących, a także rodzaj inwestycji. Inspiracją do sięgnięcia po dotację niech będą relacje rodzin, które skorzystały ze wsparcia do modernizacji ogrzewania.
Magazyn zachęca do skorzystania z programu i zainwestowania w przyjazne środowisku ogrzewanie. Do takich należą z pewnością systemy grzewcze na biomasę drzewną, a także pompy ciepła.
Polskie ogrzewnictwo czekają istotne zmiany – o najnowszych trendach w tym zakresie informuje prezes Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła Paweł Lachman – inicjator ogólnopolskiej akcji Dom bez rachunków. Te zmiany nie zachodzą tylko na górze – klient coraz częściej zainteresowany jest uzyskaniem wysokiego komfortu grzewczego, czystością oraz zakupem paliwa wysokiej jakości. Praktyczną wiedzą o pellecie wysokiej i potwierdzonej jakości dzieli się z Czytelnikami dyrektor Pionu Biopaliw Grupy Barlinek Rafał Węcek.
Nie każdemu przysługuje dotacja, dlatego warto zapoznać z artykułem dotyczącym ulgi termomodernizacyjnej, która dedykowana jest w szczególności osobom lepiej sytuowanym. Przypominamy też o zakazie produkcji i sprzedaży kopciuchów oraz karach jakimi obarczony jest ten proceder. Lepiej zainwestować w certyfikowane urządzenia, które będą służyły latami. – O tym wszystkim przeczytacie w najnowszym wydaniu Zielonego Ciepła.
Zapraszam do lektury
Anna Baranowska
REDAKTOR NACZELNA
(poniżej pobierzesz wersję elektroniczną magazynu Zielone Ziepło)
Wasze komentarze
Zweryfikujemy go zanim zostanie opublikowany.