Informacja publiczna od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska o stanie realizacji programu Czyste Powietrze na dzień 05.04.2019.

logo ministerstwa
Do NFOŚ skierowano trzy pytania:

  1. Ile wniosków złożono do dnia 09.04.2019 do wszystkich WFOŚ w Polsce na dofinansowanie źródeł ciepła i ile podpisano umów od początku trwania programu?
  2. Ile wniosków dotyczyło nowych obiektów, a ile obiektów istniejących?
  3. Na jakie źródła ciepła złożono wnioski i na jaki podpisano umowy w podziale na:
    1. kocioł na paliwo stałe węgiel: ile kotłów automatycznych? Ile kotłów z załadunkiem ręcznym?
    2. kocioł na paliwo stałe biomasa: ile kotłów automatycznych? Ile kotłów z załadunkiem ręcznym?
    3. Pompa ciepła: ile typu powietrze/woda? Ile typu solanka/woda? Ile typu woda/woda? Ile typu powietrze/woda przeznaczona wyłącznie do c.o. lub c.o. i c.w.u.

Udzielono odpowiedzi:

WFOŚiGWLiczba wniosków o dofinan­sowanieLiczba umówLiczba wniosków – Budynki istniejące*Liczba wniosków – Budynki nowo budowane*
Białystok1905691499455
Gdańska29994962366720
Katowice536536241841352
Kielce27516441574471
Kraków449324132811255
Lublin31702082188843
Łódź20772271563669
Olsztyn1245202871354
Opole1211107975359
Poznań31294701876799
Rzeszów22032241122550
Szczecin1258162840461
Toruń25083801847760
Warszawa449363216771190
Wrocław20932201286855
Zielona Góra861164633249
Razem4176148082778211342

* dane na podstawie 39124 wniosków o dofinansowanie

Złożone wnioski
WFOŚiGWKotły na węgielKotły na biomasępompy ciepła powietrznepompy ciepła gruntowepompy ciepła powietrzne do c.o.c.w.u.pompy ciepła powietrzne do samego c.o.
Białystok23059790166819
Gdańska4328791661551642
Katowice112153049510647817
Kielce3748401687014622
Kraków2687982209726750
Lublin5145641541251495
Łódź513374420
Olsztyn*
Opole197373211462047
Poznań7704242931251250
Rzeszów4311275336114
Szczecin66312201821980
Toruń82856457022755812
Warszawa63470339027337515
Wrocław*
Zielona Góra852679236884
Razem60757337312515412894157

* brak możliwości uzyskania szczegółowych danych na temat wniosków z systemu informatycznego

DODATKOWO:Liczba:
Wnioski – Pompy ciepła420
Umowy – Pompy ciepła82
Podpisane umowy
Kotły na węgielKotły na biomasępompy ciepła powietrznepompy ciepła gruntowepompy ciepła powietrzne do c.o.c.w.u.pompy ciepła powietrzne do samego c.o.
9217761
461492115210
5645457441
1043104522432
182621
2036149131
275061
2457245231
4732242020
21910791
4553322330
157127106441042
60817736664
574100840619438213